Turck'un yeni gerinim ölçer dönüştürücüsü hızlı, kompakt ve esnektir

Tehlikeli Alan için Hızlı Gerinim Ölçer Dönüştürücü

Turck'un tehlikeli alanlarda kuvvet ölçümü uygulamaları için IMX12-SG'si, 10 ms'nin altında yanıt sürelerine ulaşır ve tekrarlayıcı veya sinyal dönüştürücü olarak kullanılabilir

Turck, arayüz portföyünü tehlikeli alanlarda kuvvet ölçümü uygulamaları için hızlı bir gerinim ölçer dönüştürücü ile genişletti. IMX12-SG bir tekrarlayıcı işlevine sahiptir ve gerinim ölçer köprülerinde direnç değiştiğinde sinyal dönüşümü için kullanılabilir. 12,5 mm'lik ince bir muhafaza içinde, DIP anahtarları ve galvanik izolasyon ile yapılandırılabilen esnek bir çıkış devresi ile birlikte 10 ms'den daha kısa bir yanıt süresine sahiptir. İnce tasarımıyla IMX12-SG, sınırlı alanı olan uygulamalar için idealdir.

Avantajlarınız

  • Tekrarlayıcı ve sinyal dönüştürücü olarak esnek kullanım
  • Galvanik izolasyon sayesinde yüksek güvenlik seviyesi
  • Aletsiz kolay konfigürasyon

Galvanik izolasyon sayesinde yüksek güvenlik seviyesi

Turck'un IMX12-SG'si, patlayıcı ve güvenli alanlar arasında galvanik izolasyon sağlar. Bu, kaçak voltajlardan kaynaklanabilecek parazit veya dengesiz akımları ortadan kaldırır. Çok iyi korunan bir topraklama, zener bariyer çözümlerine göre önemli bir güvenlik avantajıdır.

Bölge 2 tehlikeli alanda çalışma

IMX12 serisinin tüm cihazlarında olduğu gibi, Zone 2 tehlikeli alanında çalışmaya koruyucu bir muhafaza içinde izin verilir.
10...30 VDC'lik geniş bir besleme voltajı aralığı, geçici, mobil tesisler gibi pille çalışan uygulamalarda da kullanım sağlar. 70 °C'ye kadar çalışma sıcaklığı aralığı, makinelerin ve motorların doğrudan yakınında kullanıma izin verir.


Sektörler

  • Petrol ve gaz endüstrisi
  • Ulaştırma ve lojistik

Anahtar Fonksiyonlar

  • Tekrarlayıcı ve sinyal dönüştürücü olarak kullanılabilir
  • Aletsiz kolay parametrelendirme
  • Galvanik izolasyon
  • Çok hızlı tepki süresi
  • Bölge 2 tehlikeli alanda çalışma

İlgili İçerikler

Villingen-Schwenningen belediye hizmet şirketinin bir gaz transfer istasyonu, kontrol kabinlerini izlemek için Turck'un IMX12-CCM'sini kullanıyor ve böylece manipülasyona karşı güvenilir koruma sağlıyor


Katalog: IMX12 Arayüz Serisi

IMX12 ürün serisi ve arayüz cihazları yelpazemiz hakkında genel bir bakış alın


Ürün Datası

IMX12-SG Strain Gauge Transdüseri Hakkında Tüm Detaylar

Onaylar, veri sayfaları, teknik özellikler, talimatlar, sertifikalar, CAD verileri ve daha fazlası


Select Country

Turck worldwide

to top