RFID

ÜRETİM ve LOJİSTİK İÇİN RFID ÇÖZÜMLERİ

Gelen ve giden malların uçtan uca takibi, amaçlanan malzeme ve araçların üretimde kullanıldığını otomatik olarak teyit etmek veya erişim noktalarına daha fazla güvenlik sağlamak. Bu tür endüstriyel görevler için RFID, Endüstri 4.0 için uzun mesafelerde bile büyük miktarda bilginin temassız iletimi ve PLC'den ERP gibi yüksek seviyeli sistemlere kadar kolay bağlantı ile güçlü bir “Otomatik Kimlik” teknolojisi olarak kendini kanıtlamıştır.

The I/O module can collect signals from RFID readers as well as other devices such as sensors.

BL ident, Turck'ın endüstriyel ortamlar için tasarlanmış komple modüler RFID sistemidir (büyütmek için tıklayın)

HF teknolojisi (13.56 MHz) manyetik yakın alan iletişimine dayanır ve dijital üretim süreçlerinin önemli bir teknolojisidir. Bununla birlikte, 200 veri taşıyıcısının ve daha fazlasının daha yüksek aralıkları veya toplu okumaları gerekiyorsa, kullanıcılar UHF teknolojisini (865 ... 928 MHz) seçmelidir. Turck'un modüler RFID sistemi BL ident, HF ve UHF aralığında okuma / yazma kafalarının paralel çalışmasını gerçekler - ve IP67 koruma sınıfı sayesinde, bu işlemi doğrudan makinede veya tesiste de yapılabilir. Bu yapı sahada, sürekli olarak merkezi olmayan sinyal işlemeye olanak tanır.

Günümüzde lojistik ve üretim tesislerinde haberleşme, hiyerarşik olarak yapılandırılmış ve çeşitli katmanlara ayrılmıştır. Ethernet arayüzlü RFID okuyucuları, PLC, SCADA, MES ve ERP veya bulut gibi daha üst düzey sistemlerle doğrudan bilgi alışverişi sağlar. Böylece mal hareketleri gerçek zamanlı olarak görülebilir, tespit edilen mallar veri tabanı ile eşleştirilir veya belki de muhasebe yazılımında otomatik faturalar yaratılabilir.

Transfer information from UHF tags to MES, ERP, PLC  or cloud with an RFID read/write head.

Üst seviye sistemlerle doğrudan iletişim: Q300 okuma / yazma kafası yüksek platform değişkenliği sunar (büyütmek için tıklayın)

RFID interface forwards information from UHF readers via OPC UA to MES, ERP, PLC or cloud.

Küresel ve güvenli bir iletişim standardı olan OPC UA üzerinden erişim ve veri alışverişi (büyütmek için tıklayın)

Platformdan bağımsız iletişim standardı OPC UA, RFID çözümlerinin PLC, MES, ERP veya bulut sistemlerine entegrasyonunu kolaylaştırır. “AutoID Companion” Spesifikasyonu ile farklı üreticilerin “Auto-Ident” sistemleri arasında veri alışverişi yapmak da mümkündür. Turck, standardın geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır ve portföyünde OPC UA sunucusu ile kendi RFID arayüzüne sahiptir. Güvenli iletişim için, RFID arayüzü HF ve UHF okuma/yazma kafalarının birlikte çalışmasını sağlar.

Video: Üretim ve Lojistikte Kesintisiz Tanımlama

Turck'un RFID çözümlerinin gelen mallardan üretime, üretimden giden mallara kadar tüm süreci nasıl optimize ettiğini görmek için videoyu izleyin.

RFID Solutions: Seamless Identification in Production and Intralogistics

Entegratörler ve Anahtar Teslim Uygulamalar için Doğru Ara Yazılımlar

Özellikle UHF projeleri için, sistem entegratörlerinin bilgisi şirketler için faydalıdır. Bu uzmanlar, örneğin diğer cihazlarla etkileşim için, sadece okuma / yazma kafalarının parametrelendirilmesinde ustalaşmakla kalmaz, aynı zamanda ara katman yazılımının kurulumunu da üstlenir. İlgili sistemler için, aslında bir veri taşıyıcısındaki bilgileri kullanılabilir hale getiren ara katman yazılımıdır - gerektiğinde filtreleme ve iletme veya görselleştirme yaparak.
 

Client-server applications collect data from RFID devices and process it for enterprise or automation software.

Mallardan veri akışına: Turck Vilant Solutions anahtar teslim RFID çözümleri sunar (büyütmek için tıklayın)

Turck, 2018'den bu yana, yan kuruluşu Turck Vilant Systems ile anahtar teslim komple RFID çözümleri sunmaktadır. RFID uzmanı firma, 35 ülkede 1000'den fazla RFID sistem kurulumu gerçekleştirmiş ve okuyucu sistemleri, dahili olarak geliştirilen ara katman yazılımı ve yerinde hizmet ile tedarik zinciri boyunca tüm takip ve izleme süreçlerinin verimliliğini artırmıştır.

Select Country

Turck worldwide

to top