Avantajlar

Paralel Veri Erişimi

Excom Ethernet ağ geçidi GEN ile Turck, dijitalleştirme ve Endüstri 4.0 için proses endüstrisinin dünyasını açıyor. İlk kez tüm işlem yani diagnostik, status ve tüm ek veriler analiz ve değerlendirme için bulut veya diğer IT sistemlerine geri bildirim olmaksızın, paralel bir veri kanalı üzerinden yeterli hızda iletilebilir - verimli durum izlemesi elde etmenin hızlı ve kolay bir yolu ve kestirimci bakımı geliştirmektir. Kontroller ve kontrol sistemleri tamamen etkilenmez ve erişime karşı korunur. Bulut sistemlere veri aktarımı, MQTT, OPC UA, Turck'un şifreli bulut protokolü Kolibri veya diğer açık standartlar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Pyramid

Zaman açısından kritik kullanıcı verilerinin kontrol sistemine iletilmesine ek olarak excom, paralel veri erişimi aracılığıyla ağdaki herhangi bir IT sistemine analiz verilerini iletebilir. Bununla birlikte, önce bir edge cihazdaki verilerin analiz edilmesi ve daha sonra yalnızca sonuçların buluta gönderilmesi tavsiye edilir. Bulut, yine İnternet erişimi olmadan (şirket içinde) bir "özel bulut" olarak veya klasik şekilde uygulanabilir.

Turck burada, sektöre özel veri görselleştirme ve en yüksek güvenlik gereksinimleri için şifreli bulut protokolü Kolibri ile kendi bulut çözümüne ek olarak alternatif yollar sunar. Veriler Turck bulut donanımı sayesinde ayrıca MQTT veya OPC UA aracılığıyla büyük bulut sistemlerinden birine aktarılabilir.

Redundancy sayesinde en yüksek kullanılabilirlik

Entegre Ethernet switch, harici anahtarlar olmadan basit hat topolojisi yapısına olanak tanır. Hat topolojisinin bir halka topolojisine genişletilmesi, redundancy protokolü kullanılarak herhangi bir zamanda mümkündür. Gereken tek şey, tüm istasyonların MRP (Profinet) ve DLR (Ethernet / IP) yedeklilik protokolünü desteklemesidir. Excom ayrıca ağ geçidi ve güç kaynağı yedekliliği kurar, bu da sistemin güvenilirliğini daha da artırır ve daha fazla yedekleme konseptini destekler.

Profinet Redundancy Konseptleri

Farklı ağ topolojileri:

S2 Redundancy

S2 Redundancy: 2 master and 1 gateway

Excom ağ geçidi burada S2 redundancy ile iki kontrolör ve bir cihazdan oluşan bir sistemi tanımlar. Master cihazlar kendilerini bir bus sistemi aracılığıyla senkronize eder ve her ikisi de katılımcıyla bağlantı kurar. Turck’un ayrıca IP67 IO-Link ana modülü TBEN-L-8IOL'ü de S2 redundancy özelliği içerir.
 

Excom ayrıca en yüksek redundancy standardı R2'yi de destekler. Burada iki master iki ağ geçidine çapraz bağlantılar kurar. Bu işlem, iki denetleyiciden birinin ve iki ağ geçidinden birinin iletişim kesilse bile haberleşmenin devam etmesini sağlar.

R2 Redundancy

Turck yedeklilik çözümü: 2 master ve 2 gateways

Esnek ağ topolojisi

Ağ geçitlerinde entegre 2 portlu switch bulunur ve bu nedenle klasik fieldbus'lar gibi bir hat yapısına kurulabilir. Yıldız, ağaç ve halka yapıları gibi diğer standart Ethernet topolojileri de desteklenmektedir.

Multiprotokol

Bir ağ geçidi, üç protokol - Turck'un çoklu protokol I/O cihazları, başlatmadan sonra master'ı tanır ve ilgili PROFINET, Modbus TCP veya EtherNet/IP protokolüne otomatik olarak ayarlanır. Excom ethernet, bu kanıtlanmış standarttan yararlanır ve kutudan çıktığı anda EtherNet/IP, PROFINET veya Modbus TCP'yi destekleyen tüm kontrol sistemleriyle kullanılabilir.

Örneğin:

•    Siemens
•    Honeywell
•    Rockwell
•    Yokogawa
•    Emerson
•    Supcon
•    ABB

Select Country

Turck worldwide

to top