Codesys

Codesys, üreticiden bağımsız lider bir otomasyon yazılımıdır. Dünyanın her yerindeki kullanıcılar, kullanılan ağ protokolünden bağımsız olarak otomasyon sistemlerinde kontrol programları oluşturmak için Codesys'i kullanır.

Screenshot of a programming interface from the Codesys automation program

Codesys kurulumunda halihazırda mevcut olan standart kitaplıklara ek olarak Turck, kullanıcıları IO-Link ve Turck BL ident® RFID sistemi için kendi kitaplıkları ve fonksiyon bloklarıyla destekler.

Açık bir sistem

Codesys majör kontrol üreticilerinin programlama ortamlarından farklı olarak, yazılım, otomasyon platformunu kullanan 400'den fazla donanım üreticisinden bağımsızdır. Bu nedenle, farklı üreticilerin cihazlarının ve sistemlerinin müşteriye açıklığıyla birlikte çalışabilirliği, programın temel bir özelliğidir. Dünya çapında giderek daha fazla kullanıcı bu yaklaşımı takdir ediyor ve sistemi çözümleriyle bir IEC 61131-3, birlikte çalışabilirliği sağlar.

IEC 61131-3, birlikte çalışabilirliği sağlar

Yazılım, PLC programlama IEC 61131-3 için uluslararası standardını takip eder ve bu da Codesys programlarının diğer standart cihazlarla birlikte çalışabilirliğini garanti eder. Codesys'de programlama, AWL, ST, FUP gibi diğer cihazlar ve sistemlerle sorunsuz iletişim sağlayan programlama dillerine dayanır.

Sınırsız

Codesys, bir otomasyon sisteminde farklı fieldbus / Ethernet protokollerinin kullanımına izin verir. Kullanıcılar Profinet ve EtherNet / IP veya EtherCAT ile kombinasyon halinde uygulamalar oluşturduklarında, karşılığında yazılımın açık olmasından yararlanırlar.

Select Country

Turck worldwide

to top