Avantajlar

Icon modularity

Sürekli modülerleştirme için merkezi olmayan güvenlik

PROFIsafe için hibrid TBPN güvenlik I / O modülleri ve CIP güvenliği için TBIP, güvenlik fonksiyonlarını çevrimdışı olarak önceden programlamak ve test etmek için kullanılan kendi otonom güvenlik kontrolörüne sahip olma avantajını sunar. Bu, güvenlik uygulamalarının yeniden üretilmesini kolaylaştırır ve devreye alma sürecini önemli ölçüde hızlandırır. Canlı işletimde, merkezi güvenlik kontrol sistemi uygulamayı güvenlik Ethernet üzerinden kontrol edebilir.

Pasif Emniyet

Merkezi olmayan güvenlik de pasif olarak tasarlanabilir. Bu, yalnızca kritik durumlarda (veya acil bir durumda) aktüatör voltajının güvenli bir şekilde kapatılmasını sağlar. Bu amaçla I / O grupları, sensör gerilimi (V1) ile aktüatör gerilimi (V2) arasında tutarlı galvanik ayırma sağlar. Turck, aşağı akış modüllerinin V2 voltajını güvenli bir şekilde kapatan TBSB güvenlik kutusunu sunar. IP67 IO-Link master dahil tüm Turck I / O bileşenleri V1 ve V2'yi ayırır. Pasif güvenlik konseptleri nispeten ucuzdur ve yine de merkezi olmayan mimarilerin tüm avantajlarını sunar. 

Icon for low costs

Merkezi kurulumlar için çok protokollü emniyet kontrolörü

Merkezi kurulumlar için Turck, Banner Engineering'den SC10, SC26 ve XS26 güvenlik kontrolörleri sunmaktadır. Her üç aygıt da PROFINET, Modbus TCP veya Ethernet / IP ağlarında aygıt / bağımlı olarak kullanılabilir. Bu, kullanıcıların bir tesisin veya makinenin amaçlandığı pazardan bağımsız olarak her zaman aynı güvenlik uygulamasını kullanabileceği anlamına gelir.

SC10 kontrol cihazında seri ISD güvenlik protokolü bulunur. ISD, 32 cihaza kadar zincirlerin köle olarak bağlanmasına izin verir. ISD protokolü 24 V'luk bir voltaja modüle edilmiştir. Güvenlik sensörlerinin anahtarlama durumları ve diyagnostikleri hakkında bilgilere kontrolörden erişilebilir.

XS26 denetleyici genişletilmesi kolay

Merkezi güvenlik kontrolörlerinin bir diğer avantajı, kolay genişletilebilmeleridir. Denetleyicideki tüm girişler ve / veya çıkışlar doluysa, XS26 üzerindeki bağlantı sayısı ek modüller ile kolayca genişletilebilir. Giriş, çıkış, OSSD veya röle modülü olarak sekiz adede kadar eleman eklenebilir.

Sezgisel yazılım sürükle ve bırak güvenlik programlamasını mümkün kılar

Banner güvenlik denetleyicileri için ücretsiz yazılım, güvenlik uygulamalarını yapılandırmak ve simüle etmek için basit bir grafik arabirim ve belgeler için çeşitli dışa aktarma seçenekleri sunar. Programlar USBlerle kopyalanabilir ve diğer kontrol cihazlarına aktarılabilir.

Screenshot of a safety controller software

Banner Engineering'in güvenlik kontrol yazılımı, program kodu olmadan güvenlik programlamasına olanak tanır

Select Country

Turck worldwide

to top