Multiprotokol Ethernet

Multiprotokol Nedir?

Turck makina üzeri, kabin içi, blok veya modüler giriş/çıkış modülleri olmak üzere endüstriyel Ethernet ürünlerinde komple bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Turck'un geliştirdiği multiprotokol teknolojisi, Ethernet uzak I/O modülleri için yenilikçi bir yaklaşımdır. Multiprotokol I/O cihazları her enerji verildiğinde bağlı oldukları saha veriyoluna otomatik olarak kendilerini konfigüre ederler. Desteklenen protokoller Modbus TCP, EtherNet/IP ve PROFINET gibi yaygın kullanılan Ethernet haberleşme protokolleridir.

Endüstriyel Ethernet'in avantajları nelerdir? 

Endüstriyel Ethernet, ofis haberleşme sistemlerindekine benzer alet ve teknikleri kullanarak ve bunları endüstriyel uygulamalara genişleterek kullanıcılarına avantajlar sağlar. Bu, tüm tesis kapsamında, hatta tesisten tesise veya global olarak güvenli network bağlantıları ile veri transferine olanak tanır.

Endüstriyel Ethernet ile uzaktan bakım işlemleri kolayca sağlanabilir. Bu şekilde sahada verilen maliyetli servis işleri minimuma indirilebilir, bu da hem siz hem de müşterileriniz için tercih edilen bir durumdur.

Multiprotokol: Endüstriyel Ethernete giden kolay yol

Multiprotokol ürünler basit ve sezgiseldir, yaygın kullanılan endüstriyel Ethernet protokolleri arasında herhangi bir fiziksel değişim veya ayar yapmadan kolayca geçişe izin verir. Tüm Turck multiprotokol cihazlarında mevcut olan gelişmiş ağ sunucusu, bir ağ tarayıcısı üzerinden cihazın basitçe ayarlanmasını veya sorunların giderilmesini kolaylaştırır. Ayrıca desteklenen her protokol için bir dizi etkileyici gelişmiş özellikler çok çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için cihazlara entegre edilmiştir.

 

Tek Cihaz, Üç Protokol

Kullanılan Ethernet protokolüne otomatik olarak cevap verir. 

 • EtherNet/IP, PROFINET ve Modbus TCP
 • Turck Multiprotocol I/O cihazı enerjilendiği andan itibaren kullanılan protokolü tanıyarak kendini bu protokole göre yapılandırır
 • Ağ tarayıcı veya mobil telefondan cihaz konfigürasyonu, I/O parametrelendirmesi ve diagnostik için gelişmiş ağ sunucusu
 • Dahili ethernet switch ile hat veya halka gibi çeşitli fieldbus yapılarını destekler

 

 

PROFINET

 • PROFINET Fast Startup (FSU) ve Media Redundancy Protocol (MRP) desteklenir
 • Yapının tanınması ve otomatik adresleme mümkündür
 • Multiprotokol cihazlar PROFINET RT yi destekler, PROFINET IRT daha üstün özellikli cihazlar ayrıca mevcuttur

 

EtherNet/IP

 • ODVA quick-connect (QC) ve Device Level Ring (DLR) özellikleri desteklenir
 • Çok çeşitli PLC çevreleri için çeşitli yapılandırma opsiyonları mümkündür

 

 

Modbus TCP

 • Bit registerları ve fonksiyon kodları desteklenir
 • Schneider ve Mitsubishi PLC leri, PC kontrolleri ve Proses Otomasyonu sistemleri ile kolay entegrasyon

 

Select Country

Turck worldwide