Pick-to-light

Pick-to-Light nedir?

Turck'un Pick-to Light çözümleri bir montaj işleminde operatörlere sıradaki parça ve işlemi görsel olarak yönlendirme sunar. Doğru veya yanlış gibi aksiyonlar, ışıklar veya opsiyonel olarak sesli ikazlar ile gösterilir. Tamamlanan işler otomatik veya manuel olarak onaylanabilir.

Turck Pick-to-Light: Endüstriyel montaj ve toplama uygulamaları için komple çözümler

Turck Pick-to-Light sistemlerindeki tüm bileşenler, hızlı ve güvenilir kurulum ve bakım için harika uyumludurlar.

Süreç İyileştirme

Süreç iyileştirme için görsel proses yönetimi çeşitli imkanlar sağlar:

  • Artan esneklik; personel eğitimine ihtiyaç olmaz
  • Proses kalitesi artar ve sürekli tekrar edebilir
  • Proses günlüğü ile kalite yönetimi ve kontrolü
  • Depo yönetimine, ERP ve benzeri sistemlere arayüz
  • Montaj, devreye alma ve bakım sürelerinde dramatik azalma
  • Görsel olarak %100 hatasız montaj

Turck'tan Pick-to-Light çözümleri, bir kontrol kabini gereksinimi olmadan sağlam, hızlı ve hatasız kuruluma izin vermesi için IP67 bileşenlerden oluşur. IP67 çözümlerin doğal tak/çalıştır özellikleri, daha kısa kurulum sürülerine ve %100 hatasız montaja izin verir, işçilik maliyetlerini dramatik olarak düşürür. Eğer istenirse IP20 koruma sınıfında çözümler de mevcuttur.

Modüler donanım ve yazılım yaklaşımı sayesinde müşteri ihtiyaçlarına uygun terzi işi çözümler, hazır ve ekonomik şekilde gerçekleştirilebilir. Bu alandaki tecrübemiz ve komple çözüm için tek elden sunum kabiliyetimiz, tüm bileşenlerin birbirleri ile harika bir uyum içinde olmasını garanti altına almaktadır.

Pick-to-Light Ürünleri

Ürün veritabanımızda ilgili Pick-to-Light ürünleri aramak için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz

Göstergeler / Sensörler / Işık perdeleri

Turck'un çok geniş gösterge ve sensör ürün yelpazesi, eldeki iş için en doğru cihazı sağlamayı garanti etmektedir.

Operatör / Bakım Arayüzü (HMI)

VT250 HMI+PLC ile komple bir Pick-to-Light fonksiyonelliği sunan bir endüstriyel görselleştirme elde edersiniz. Sağlam kontrolör CODESYS ile basitçe programlanabilir sahaya bir kontrol kabini gereği olmadan monte edilebilir.

Kontrol ve Arayüz (BL67 Fieldbus Sistemi)

TURCK'un BL67 fieldbus sistemi ağ geçitleri CODESYS ile programlanabilir. Bu şekilde programlanabilir kontrolörler komple Pick-to-Light fonksiyonelliği sunmaktadır. IP67 koruma sınıfında olmaları ile bir kontrol kabini gerektirmeden sahaya monte edilebilirler.

Bağlantı Teknolojisi

Turck, bir üst seviye kontrol sistmine (ERP vb.) ve saha I/O'larına bağlantıyı sağlamak için çok geniş yelpazede bileşenler sunmaktadır. Kablolama maliyetlerini azaltmak için endüstriyel kablosuz sistemler de mevcuttur.

Select Country

Turck worldwide