IO-Link özellikli endüktif ölçüm sensörleri, daha yüksek doğruluk sağlar ve kompakt dış boyutlarının yanında, ek teşhis bilgileri sağlar.

IO-Link Özellikli Endüktif Ölçüm Sensörleri

Turck'un yeni çıkık kafa sensörleri, durum izleme için maksimum doğruluk ve akıllı ek bilgilerle yeni standartlar belirliyor

IO-Link çıkışlı çıkık kafa endüktif ölçüm sensörleri sunmanın yanı sıra, Turck artık aynı zamanda üç gömme olmayan varyant sunuyor. NI4-M12, NI7-M18 ve NI12-M30 modelleri, bir IO-Link proses değeri (2 bayt) veya 0…10 volttan bir voltaj sinyali olarak 12 milimetre aralığında mesafeyle orantılı bir sinyal sağlar. Ölçüm aralığı esnek bir şekilde ayarlanabilir, böylece tüm sinyal aralığı küçük bir ölçüm penceresinde bile kullanılabilir. Sensörler, sıcaklık sapma kompanzasyonu ve mükemmel şekilde doğrusallaştırılmış bir çıkış sinyali ile yeni standartlar belirliyor.

Avantajlarınız

  • Doğrusallık sapması < %1 ve sıcaklık kompanzasyonu sayesinde en yüksek hassasiyet
  • 12 milimetre aralığı ve parametrelenebilir ölçüm pencereleri sayesinde esnek kullanım
  • IP67 ve -25...+70°C'den itibaren sıcaklık dayanımı sayesinde yüksek kullanılabilirlik

Yüksek doğruluk, yeni uygulama olanakları sunar

Hassasiyetleri ve uzun menzilleri ile sensörler, endüstriyel silindirlerdeki boşluk boyutunun izlenmesi veya şaftlardaki eş merkezliliğin izlenmesi gibi aşınmanın tespiti dahil olmak üzere birçok uygulamaya ideal olarak uygundur. Ayrıca döner kodlayıcılar veya doğrusal konum sensörleri için uygun maliyetli alternatifler olabilirler. Basit uygulamalarda, eğik düzlemler veya eksantrik vidalar kullanarak doğrusal ve döner hareketleri analog konum sinyalleri olarak kaydederler.

İşletme ve servis verileri için IO-Link

IO-Link arabirimi aracılığıyla ek işlevler uygulanabilir: Temel proses değerinin yanı sıra sensörler dahili sıcaklık değerini, nesneye olan mesafe değerini ve diğer teşhis verilerini verir. Bu nedenle asıl görevlerinin yanı sıra durum izleme veya kestirimci bakım için de kullanılabilirler – hatta bir güçlendirme çözümü olarak bile.


Endüstriler

  • Makine ve bakım mühendisliği
  • Enerji endüstrisi
  • Paketleme endüstrisi

Önemli Özellikler

  • 2 Bayt proses verisi, 12 Bit çözünürlük
  • IO-Link 1.1 COM 2
  • Analog çıkış 0…10 V

İlgili İçerikler

Elevator Pitch: IO-Link ile Endüktif Sensörlerin Ölçülmesi

90 saniyede avantajlar ve işlevler hakkında hızlı bir fikir edinin


Ürün Datası

NI4-M12, NI7-M18 ve NI12-M30 ile ilgili tüm detaylar

Onaylar, veri sayfaları, teknik özellikler, talimatlar, sertifikalar, CAD verileri ve daha fazlası


Select Country

Turck worldwide

to top