Ürün yazılımı güncellemesi, excom I/O sisteminin kullanımını basitleştirir ve işlevselliğini genişletir.

Excom Ethernet I/O Sistemi için IIoT İşlevleri

Bellenim güncellemesi, excom Ethernet ağ geçitlerine web sunucusu, "HCiR" ve HART cihazlarına paralel erişim gibi işlevler ekler

Turck'un excom I/O sistemi için GEN-3G ve GEN-N Ethernet gatewayler için FW 1.6.0 ürün yazılımı güncellemesi, IIoT yeteneklerini geliştirir, sistem bakımını ve devreye almayı kolaylaştırır. HCiR (Çalışırken Yapılandırma) artık tehlikeli alanlarda ve yüksek kullanılabilirlikli uygulamalarda çalışma sırasında cihaz değişimine, genişletmelere veya bakıma da izin veriyor. Çalışma sırasında konfigürasyonların değiştirilmesini Ethernet/IP (CIP) veya Modbus TCP ile mümkün kılıyor.

Avantajlarınız

  • HCiR sayesinde artık çalışma sırasında tehlikeli alanlarda da cihaz değişimi ve bakımı
  • Ağ geçidinin entegre web sunucusu aracılığıyla sistemin basitleştirilmiş konfigürasyonu ve kullanımı

Basitleştirilmiş yapılandırma ve kullanım

Turck'un yeni firmware güncellemesi, gatewayin entegre web sunucusu aracılığıyla sistemin yapılandırılmasını ve yönetilmesini de basitleştirir. İşlem ve teşhis verilerinin yanı sıra cihaz tipi, kimlik numarası, donanım ve donanım sürümü gibi bilgiler doğrudan cihaza genel bakışta görüntülenir. HART saha cihazlarına doğrudan erişim, dinamik değişkenleri, cihaz kimliklerini, etiketleri vb. okumayı da mümkün kılar.

Farklı üreticilerin birbirine bağlanan modülleri

Farklı üreticilerin farklı tesis modüllerinin kolayca birbirine bağlanması için Turck, artık TBEN-L-PLC veya TX700 Codesys kontrolörleri aracılığıyla Modül Tipi Paketini (MTP) de destekliyor. Müşteriler, daha kısa devreye alma süreleri ve iyileştirilmiş birlikte çalışabilirlik sayesinde MTP'den yararlanır. Excom sisteminin multi protokol özellikleri, sistem Profinet, Ethernet/IP veya Modbus TCP kullanan tüm kontrol sistemleriyle haberleşme kurduğundan, tesislerin modülerleştirilmesini büyük ölçüde kolaylaştırır.


Anahtar Fonksiyonlar

  • Kolay yapılandırma ve kullanım için web sunucusu
  • Ek donanım ve bellenim verilerinin görüntülenmesi
  • HART saha cihazlarına doğrudan erişim
  • Modül Tipi Paket (MTP) aracılığıyla farklı sistem modüllerinin kolay ara bağlantısı
  • Excom sisteminin çoklu protokol özellikleri sayesinde tesislerin basitleştirilmiş modülerizasyonu

İlgili İçerik

Video: Tehlikeli Konumlarda Öngörücü Bakım

Turck'un excom Ethernet ağ geçitleri, seçilen verileri yerel sunuculara, Turck bulutuna veya diğer bulut hizmetlerine aktararak tehlikeli alanlarda IIoT'nin yüksek şeffaflığını ve güvenliğini sağlar. Videoda daha fazlasını öğrenin!


Ürün Datası

GEN-3G Ethernet Ağ Geçidi Hakkında Tüm Detaylar

Onaylar, veri sayfaları, teknik özellikler, talimatlar, sertifikalar, CAD verileri ve daha fazlası


Select Country

Turck worldwide

to top