Turck'un endüktif kaplinleri veri ve gücü aynı anda açı ve paralel sapmalar olsa dahi aktarır

DARBEYE DAYANIKLI ENDÜKTİF KAPLİNLER

Turck'un yeni NIC serisi, verileri ve 18 watt'a kadar gücü temassız olarak aktarır

Turck, endüktif kaplin setlerini güncelledi ve artık iyileştirilmiş performansın yanı sıra birincil ve ikincil eşleştirme gibi ek işlevler de sunuyor. 600 ms'lik başlatma süresiyle NIC kaplinler daha kısa üretim döngülerine ve dolayısıyla üretkenliğin artmasına olanak tanır.

Sağlam ve güvenilir

IO-Link COM3 ile NIC kaplinler 230,4 kbps'lik maksimum veri aktarım hızını destekler. Sağlam kaplinler yüksek şok yüklerine dayanıklıdır ve 7 mm'lik hava arayüzü aracılığıyla 18 W güç aktarır. 

Avantajlarınız

  • Aşınmış mekanik konektörler nedeniyle daha az tesis kesintisi
  • Hızlı ve güvenilir bağlantı sayesinde artan tesis verimliliği
  • Geniş açı ofseti sayesinde daha fazla montaj esnekliği

"Temassız konnektörler" olarak bunlar tamamen aşınmaz ve IP68 koruması sayesinde kalıcı olarak yalıtılmıştır. 15°'ye kadar esnek açı ofseti ve 5 mm'ye kadar paralel ofset, yüksek düzeyde kurulum özgürlüğü sağlar. Teşhis fonksiyonu, hava boşluğundaki metal nesnelerin yanı sıra ikincil parçanın varlığını da tespit eder.

Seçici eşleştirme piyasada benzersizdir

Çift yönlü iletişim, aktüatörlerin etkinleştirilmesini ve sensör sinyallerinin toplanmasını sağlar. Herhangi bir birincil ve ikincil parçanın bağlanabildiği "dinamik eşleştirmenin" yanı sıra kaplinler, birincil parçanın yalnızca seçilen ikincil parçalarla iletişim kurabildiği "seçici eşleştirmeyi" de destekler. Bunun için cihaza doğrudan IO-Link üzerinden erişilebilir. NIC kaplinlerde tipik uygulamaları arasında değiştirilebilir aletler, döner tablalar veya otomatik yönlendirmeli araçlar bulunur.


Endüstriler

  • Otomotiv
  • AGV'ler
  • Dönen aletler

Anahtar Fonksiyonlar

  • IP68 koruması
  • Yüksek şok direnci
  • 7 mm'ye kadar 18 W
  • IO-Link COM3

İlgili İçerik

Uzman Konuşması: Endüktif Bağlayıcılar

Bu Uzman Konuşmasında Teknik Eğitmen Jörg Tauert ve Pozisyon/Yakınlık Sensörleri Ürün Müdürü Dustin Küpper, yeni endüktans kuplörlerinin fonksiyonları ve olası uygulamaları hakkında konuşuyor. Daha fazla bilgi edin!


Yürü ve Konuş: Endüktif Kaplinler

Bu Walk & Talk'ta ürün uzmanımızdan özellikler ve avantajlar hakkında genel bilgi edinin


Hızlı Başlangıç: Endüktif Kaplinler

Hızlı Başlangıç video serimizde ürün uzmanımız, kutuyu kısa bir süre açtıktan sonra Turck Automation Suite'teki endüktif kuplörlerin nasıl bağlandığını, parametrelendirildiğini ve çalışmaya hazır şekilde nasıl yapılandırıldığını sunuyor. Şimdi izle!


Uygulama: Endüktif Kaplinler Hassas Malzeme Beslemesini Sağlar

Turck'un NIC endüktif kuplör setleri, mobil iş parçası taşıyıcıları ile statik iş istasyonları arasında temassız olarak veri ve güç aktarımı sağlar. Daha fazla bilgi edin!


Ürün Datası

Endüktif Kaplinler Hakkında Tüm Detaylar

Onaylar, veri sayfaları, teknik özellikler, talimatlar, sertifikalar, CAD verileri ve daha fazlası


Dijital Vitrin

Dijital İnovasyon Parkı

Dijital vitrinimizde en son otomasyon trendleri hakkında daha fazla bilgi edinin


Select Country

Turck worldwide

to top