M12Plus, kablo voltajını ve akımını izlemek için bütünleşmiş elektroniklerin yanı sıra bir Bluetooth arayüzüyle birlikte gelir.

BLUETOOTH KONNEKTÖRLÜ MONİTÖR KABLOSU VE TEMAS DURUMU

Turck'un M12Plus konnektörleri, pahalı tesis duruşlarını ve plansız bakım çalışmalarını önlemek için kablodaki voltaj düşüşünü izler.

Turck, yeni M12Plus konnektörleriyle ciddi kuvvete maruz kalan kabloların durum izlemesini doğrudan bağlantı teknolojisine kaydırıyor. Gerilim ve akım izleme ve Bluetooth çipi ile birlikte gelen konnektörler, ölçülen gerilim ve akım değerlerinin kablosuz olarak bir kontrolöre gönderilmesini sağlar. 

Sorunların erken tespiti ve hızlı karşı önlemler

Giriş ve çıkış değerlerinin karşılaştırılması, kablo bükülmesi, kablo kopması veya elektrik kesintisi gibi sorunların erkenden tespit edilmesini sağlar. 

Avantajlarınız

 • Tahmine dayalı yedek parça değiştirme önlemleri sayesinde tesisin sürekli çalışması
 • Giriş ve çıkış değerlerini karşılaştırarak kablo sorunlarının erken tespiti
 • Bireysel MAC adresi sayesinde arızalı kabloların hızlı tanımlanması ve değiştirilmesi

Kullanıcı, her konnektörün ayrı MAC adresi aracılığıyla arıza riski olan herhangi bir kabloyu önceden belirleyebilir ve hemen değiştirebilir. Turck Automation Suite (TAS), M12Plus'ın ölçülen değerlerini Cable Monitor uygulaması aracılığıyla görselleştirir ve böylece durum izleme ve diğer IIoT uygulamalarına olanak sağlar.

Sürükleme zincirleri ve robot teknolojisi için optimize edilmiştir

M12Plus'ın en yeni tasarımı, sağlam poliüretan dış kılıflı TXL serisinden dört çekirdekli bir kabloya (4 x 0,34 mm²) sahiptir ve özellikle çekme zincirlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. A kodlu M12Plus konnektörler kablonun her iki ucuna da takılmıştır. Ölçülen değerler 2,4 GHz frekansında BLE (Bluetooth Low Energy) aracılığıyla veri arayüzüne aktarılır. Bunun maksimum menzili iç mekanlarda 40 m, dış mekanlarda ise 100 m'ye kadardır. M12Plus, sıkı vidalandığında IP69K'ya göre korunur. Kimyasallara ve yağa karşı olağanüstü direnç sunar. Aleve dayanıklıdır, kaynak kıvılcımlarına karşı dayanıklıdır ve özellikle aşınmaya karşı dayanıklıdır.


Endüstriler

 • Otomotiv
 • Lojistik
 • Makine ve tesis inşaatı
 • Robotik

Anahtar Fonksiyonlar

 • Koruma türü IP67, IP69K
 • Çekme zinciri kullanımına uygun
 • Kaynak kıvılcımına dayanıklı
 • Aleve dayanıklı
 • BLE 2.4 GHz

İlgili İçerik
 

Yürü ve Konuş: M12Plus Konektörü

Bu Walk & Talk'ta ürün uzmanımızdan özellikler ve avantajlar hakkında genel bilgi edinin


Uzman Konuşması: M12Plus Konektörü

Bu Uzman Konuşmasında Teknik Eğitmen Jörg Tauert ve Ürün Yönetimi Bağlantı Direktörü Andreas Ix, yeni M12Plus konnektörlerin işlevleri ve olası uygulamaları hakkında konuşuyorlar


Uygulama: Akım İzlemeli Kablo, Taşıma Sisteminin İstenmeyen Kapanmasını Önler

Entegre durum izleme özelliğine sahip M12Plus kablolar, motorların akım tüketimindeki artışları tespit eder ve bunu Bluetooth aracılığıyla PLC'ye bildirir


Ürün Datası

M12Plus Bluetooth Konnektörleri Hakkında Tüm Detaylar

Onaylar, veri sayfaları, teknik özellikler, talimatlar, sertifikalar, CAD verileri ve daha fazlası


Dijital Vitrin

Dijital İnovasyon Parkı

Dijital vitrinimizde en son otomasyon trendleri hakkında daha fazla bilgi edinin


Select Country

Turck worldwide

to top