Turck endüktif ölçüm sensörleri çok amaçlı kullanım sunar. IO-Link ve voltaj çıkışına sahiptir ve ölçüm aralığı ayarlanabilir.

IO-LİNKLİ ÖLÇÜM SENSÖRLERİ

17/19 – Turck, portföyüne çok yönlü analog endüktif sensörler ekliyor.

Mülheim, November 13, 2019

IO-Link'li endüktif ölçüm sensörleri ve voltaj çıkışı, Turck'un sensör portföyünü tamamlıyor. Yeni analog sensörlerin esnekliği, kullanıcılara bir dizi farklı uygulama senaryosu sunar. Cihazlar ilk önce ayarlanabilir 0… 10 V veya 2… 10 V çıkışa ve serbestçe yapılandırılabilir bir anahtarlama çıkışına sahip bir ölçüm sensörü olarak kullanılabilir. IO-Link 1.1 COM 2 kullanımı aynı zamanda sensörü, Endüstri 4.0 uygulamaları için veri tedarikçisi olarak kullanılmaya uygun hale getirir.

Sensörlerin ölçüm aralığı 12 bit çözünürlüğe sahiptir ve kullanıcıya geniş bir fonksiyon yelpazesi ve parametre seçenekleri sunar. Serbestçe tanımlanabilen ölçüm aralığının yanı sıra, kullanıcının anahtar verilerinin işlem verilerindeki davranışını ve SIO modunda fiziksel anahtarlama çıkışını, örneğin anahtar pencereleri veya ayarlanabilir histerez gibi anahtarlama fonksiyonlarını değiştirmesini sağlar.

Bir IO-Link ürünü olarak kullanıldığında, 2 byte işlem verisi ile ek teşhis seçenekleri sunulur. Sıcaklık telafisi için entegre edilmiş olan sıcaklık göstergesi, ayar noktası sapmalarında bir alarm verebilir. Serbestçe yazılabilen uygulamaya özel etiket sayesinde, kullanıcı derhal hangi sensörün uyarı verdiğini tespit edebilir. Hedef tespit aralığının dışındaysa sensör ayrıca bir uyarı verir.

Her şeyden önce M12, M18 ve M30 floş dişli varil cihazları mevcuttur. Gömme olmayan dişli varil tipleri daha sonra, aynı zamanda floş ve floş olmayan dikdörtgen sensörler ile mümkün olacaktır.

Select Country

Turck worldwide

to top