Turck'un IO-Link özellikli eğim ölçerleri, hareketli uygulamalar için MEMS ve jiroskop sinyallerini birleştirir ve mekanik parazitlere maruz kaldığında bile hızlı, güvenilir ölçüm sağlar.

DİNAMİK EĞİM ÖLÇERLER

Turck'un IO-Link özellikli eğim ölçerleri, hareketli uygulamalar için MEMS ve jiroskop sinyallerini birleştirir ve mekanik parazitlere maruz kaldığında bile hızlı, güvenilir ölçüm sağlar.

Turck, yeni nesil eğim ölçerlerinde ivme ölçme teknolojisini(MEMS) jiroskop teknolojisi ile birleştirdi, böylece şokların ve titreşimlerin geleneksel sinyal filtrelerinden çok daha etkili bir şekilde maskelenebilmesini sağladı. B1NF ve B2NF tek ve iki eksenli eğim ölçerler, hareketli veya titreşimli makinelerdeki yüksek hızlı kontrol devrelerinde bile kullanıma izin veren, önceden bilinmeyen bir dinamik ölçüm derecesi sağlar.

Avantajlarınız

  • Platformun eğilmesi engellendiği için daha fazla kullanılabilirlik
  • Dinamik eğim sinyali daha hızlı döngü hızına izin verdiği için geliştirilmiş verimlilik 
  • Korumalı analog kablolar gereksiz olduğundan maliyet avantajları

IO-Link, hızlı çıkış sinyali ve ek bilgiler sağlar

Son derece sağlam IP68/69K sensörleri, çıkış sinyallerini dijital arayüzün en yeni ve en hızlı versiyonu olan IO-Link COM3 üzerinden verir. IO-Link ayrıca, cihazın sıfır ayarı gibi uygulama gereksinimlerine kolayca uyarlanmasını sağlar. Durum izleme uygulamaları için sensörün çalışma saatleri veya ortam sıcaklığı gibi ek bilgiler de sağlanabilir.

LED su terazisi devreye almayı kolaylaştırır

Patent bekleyen "su terazisi işlevi", cihaz kurulumunu basitleştirir. Burada sensörün yatay konumunu belirtmek için bir LED'in yanıp sönmesi kullanılır. Bu sayede sensörün IO-Link master'da tam olarak kurulmadan önce herhangi bir aksesuar olmadan hatasız ve güvenilir bir şekilde devreye alınmasını sağlar. LED'ler için yarı saydam plastik kullanılması, gövde içerisinde LED lenslerden kaynaklanan potansiyel zayıf noktaları ortadan kaldırır.

Cihazlar ayrıca pozisyonlama ve dengeleme uygulamaları için veya tekstil ve baskı paketleme endüstrilerinde oynar kol izleme için de kullanılabilir. Turck, başlangıç alarak dört varyant sunuyor: dinamik uygulamalar için B1NF tek eksenli ve B2NF iki eksenli eğim ölçerlerle ve statik uygulamalar için B1N ve B2N.


Endüstriler

  • Otomotiv endüstrisi 
  • Makine imalat
  • Lojistik
  • Tekstil and baskı makineleri

Önemli Özellikler

  • Son derece dinamik ölçüm için MEMS ve jiroskoptan füzyonlu sensör sinyali
  • LED su terazisi devreye almayı kolaylaştırır
  • IP68/69K

İlgili İçerikler

Ürün Datası

B2NF Hakkında

Onaylar, veri sayfaları, teknik özellikler, talimatlar, sertifikalar, CAD verileri ve daha fazlası 


Select Country

Turck worldwide

to top