Coiltech, servo hareket kontrol temelli yüksek teknolojili makinelerini iki farklı markanın Profinet ve Ethernet IP fieldbus altyapısını kullanarak programlamaktadır. Multiprotokol teknolojisi sayesinde Turck Fieldbus IO ürünleri, yaygın Profinet, EthernetIP ve ModbusTCP protokollerini ayar gerektirmeksizin içinde barındırdığından, elektrik projeleri, eplan dosyaları, yazılım ve devreye alma gibi temel mühendislik gereksinimleri farklı kontrol sistemlerine sahip makinelerde dahi benzer şekilde yürütülebilmiş, aynı dokümantasyon ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmıştır.

 

Başlama Vuruşu | Modüler IO Ailesi BL67 ile Puzzle Tamamlanıyor

 

Coiltech için Otomotiv ve Beyaz Eşya Endüstrisi ağırlıklı bir müşteri kitlesine sahip olmanın en büyük zorluklarından biri de projeye özel makine tasarımı yapmaktır. Sadece makine modülleri değişkenlik göstermez, sensör ve aktüatör değişkenliği nedeniyle IO sayıları ve yoğunlukları da oldukça değişkendir. Turck BL67 Serisi Modüler IO Ailesi tüm bu gereksinimleri esnek bir şekilde karşılamıştır, tıpkı bir puzzle’ın parçaları gibi. Sinyal sayısı ve yoğunluğuna göre farklı IO modülleri birbirine eklenerek oldukça esnek, hot-swappable (çalışırken sökülüp takılabilen) bir sisteme geçilmiştir.

 

Stratejik Derinlik | Modüler Makine İmalatı için Mükemmel Turck Mimarisi

 

Yönetim kademesinden üretim, yazılım ve servis ekibine kadar yüksek teknolojiye değer veren ve bu vizyonu ürettiği makinelerine de yansıtan Coiltech: Endüstri 4.0 yolculuğunda söz sahibi olmak  sipariş girişlerini kolaylaştırmak, teslimat sürelerini önemli ölçüde azaltmak  ve muazzam fiyatlama baskısı gibi güncel müşteri taleplerini karşılayabilmek için en iyi yöntemin modüler, esnek makine ve işlem yapılarına geçmek olduğunu kavramış ve Turck Fieldbus IO ürün gruplarını makinelere entegre ederek stratejik bir karar almıştır.

 

Geleceğin Makinelerine Bugünden Hazırız: Coiltech - Turck İşbirliği

 

Coiltech Ar-Ge Lideri Soner Yılmaz “Doğru I/O çözümünü ararken Turck ile tanıştık, sinyallerimizi makine üzerinden kontrolöre Profinet ve EtherNet / IP üzerinden ulaştırabilecek sağlam I / O blokları kullanmayı planlıyorduk. Turck BL67, BL20 ve TBEN-S, TBEN-L ürün aileleri ile makinelerimizin farklı yerlerinde bize alan kazandırmakla kalmadı, kablolama çilesinden de bizi kurtardı ”dedi.

 

Makine montaj sorumlusu Bünyamin Deler ise “Turck’un IO-link teknolojisinde hem sensör hem de IO-link master ve slave ürün üretimi, sadece donanım değil yazılım tarafında da işlerimizi kolaylaştırdı, TBEN-L modülleri doğrudan hidrolik valflerin yanına monte ediyor iken, kumanda panosundaki buton ve indikatörler için pano içi modüler BL20 veya pano içi kompakt FEN20 ürün ailesini aynı sisteme entegre etmemiz ile ayrık kontrol olmasına rağmen donanım bütünlüğü sağlandı” demektedir.

 

Select Country

Turck worldwide