Turck FS + sensörü zorlu ortamlara karşı oldukça dayanıklıdır.

IO-LINK İLE KOMPAKT AKIŞ SENSÖRÜ FS+

22/19 – Turck, akışkan portföyüne akış ve sıcaklık izleme için sağlam FS + sensörünü ekledi.

Mülheim, November 13, 2019

Bu yıl Nürnberg'deki SPS fuarında, Turck, FS + akış sensörünü sunuyor - sıvı sensör serisinin bir başka ürünü. Dayanımlı sensör, tek parça yarı saydam bir ön kapakla birlikte oldukça sağlam bir paslanmaz çelik gövde ile birlikte gelir ve aşınmasız bir dokunmatik yüzeyle akıllı telefon gibi çalıştırılır.

Akışın yanı sıra, FS + ortamın sıcaklığını sürekli olarak ölçebilir. Probun boruda nasıl hizalandığı burada önemli değildir. İki renkli 11 segment LED şerit, akış veya sıcaklık değerlerinin gerektiği gibi görüntülenmesini sağlar. Optimum okunabilirlik burada sensör muhafazasını döndürme ve ekranın montajından sonra bile yaklaşık 340 ° serbestçe dönme olasılığını garanti eder.

Hızlı devreye alma için, FS + PNP / NPN sinyallerini otomatik olarak algılamayı mümkün kılar. Kullanıcılar ayrıca Hızlı Öğretme işlevini kullanarak birkaç saniye içinde bir geçiş noktası ayarlayabilir. Delta Akış izleme fonksiyonları sayesinde, tüm Öğretme fonksiyonları sadece akış sabit olduğunda devreye girerek olası hata kaynaklarını ortadan kaldırır. Sağlam malzemeler ve sensörün kesintisiz sızdırmazlık konsepti IP6K6K, IP6K7 ve IP6K9K koruma tiplerine uyum sağlar. Bu, FS + 'nın zorlu ortamlarda kullanılmasını ve örneğin soğutma devrelerini veya temizleme işlemlerini güvenilir bir şekilde izlemesini sağlar.

FS + akış sensörü, Turck'un yeni akışkan sensörü platformuna dayanır ve bu nedenle modüler, serbestçe yapılandırılabilir mekanik konseptinin bir devamıdır. Bu neslin ilk cihazları - lansmanında IF Tasarım Ödülünü kazanan PS + basınç sensörleri - Mart ayından bu yana kullanımda. Gelecekte, sıvı platformuna sıcaklık ölçümü ve seviye ölçümü için diğer kompakt sensörler eklenecektir.

Select Country

Turck worldwide