Kompakt başlangıç kiti, kullanıcılara bağımsız bir IO-Link sistemi kurmak için ihtiyaç duydukları her şeyi sunar.

IO-Link'İ DENEYİMLEMEK İÇİN BAŞLANGIÇ KİTİ

03/20 – Turck'un I/O modülü, sensörler ve gösterge ışığından oluşan IO-Link sistem kutusu, kullanıcıların iletişim standardının avantajlarını keşfetmesini sağlar.

Mülheim, April 30, 2020

Turck'un I / O modülü, sensörler ve gösterge ışığından oluşan IO-Link sistem kutusu, kullanıcıların iletişim standardının avantajlarını keşfetmesini sağlar.

Turck şimdi IO-Link dijital iletişim protokolünün avantajlarını keşfetmek isteyen kullanıcılar için kompakt bir başlangıç ​​kiti sunuyor. Kutuda bulunan IO-Link cihazları, ilgilenen kullanıcıların kendi sistemlerini kurmalarını ve böylece teknolojide uygulamalı deneyim kazanmalarını sağlar.

Turck'un dört evrensel PNP kanallı TBEN-S IO-Link master'ının yanı sıra, sette ayrıca bir RGB gösterge ışığı ve iki sensör bulunur: BI10U uprox endüktif sensörü ve RU40U ultrasonik sensörü. IO-Link cihazları, kullanıcı verilerinin yanı sıra makinelerin ve tesislerin durumunun izlenmesi için bakım verileri sağlar. Başlangıç ​​kitinde ayrıca 230 V güç kaynağı ünitesi, uyumlu kablolar (M12-M12 ve M8-Ethernet RJ45) ve daha kolay devreye alma için bir USB bellek bulunur. Bellek ortamı ayrıca PACTware işletim yazılımının yanı sıra tüm IO aygıt açıklamalarını (IODD) ve bir IODD DTM konfigürasyonunu sağlar.

Basit IO-Link Cihaz Entegrasyonu (SIDI) yazılımı, cihazların ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan Profinet sistemlerine entegre edilmesini de sağlar. Turck'ın IO-Link master'larındaki SIDI kütüphanesi sadece şirketin IO-Link cihazlarının yanı sıra optoelektronik ortağı Banner Engineering'in kütüphanelerini değil, aynı zamanda tanınmış üreticilerin birkaç cihazını da içerir. Diğer üreticiler istek üzerine entegre edilebilir. Bu, IO-Link cihazlarının TIA Portal gibi bir programlama ortamının donanım kataloğundan bir G / Ç sisteminin alt modülleriymiş gibi seçilebileceği anlamına gelir. Ölçüm aralıkları, çıkış sinyalleri veya nabız hızları gibi önemli özellikler ve parametreler düz metin alanında değiştirilebilir.

Daha Fazla Bilgi İçin

Select Country

Turck worldwide